Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrailli Yetkiliden Hamas Esir Takasına İlişkin Değerlendirme

  İsrailli yetkiliden Hamas esir takasına ilişkin son değerlendirme ve gelişmeler. İsrail ve Hamas arasındaki esir değişimi ile ilgili detaylar ve analizler burada.

  İsrailli yetkiliden Hamas esir

  Adı açıklanmayan bir İsrailli yetkili, Hamas’ın esir takasına ilişkin ilettiği yanıt hakkında İsrail basınına değerlendirmelerde bulundu. Yetkili, Netanyahu’nun bir sonraki esir takası müzakerelerine İsrail’den bir heyet göndermeyi kabul ettiğini belirtti.

  Söz konusu yetkili, Netanyahu’nun müzakere heyetiyle yaptığı görüşmede, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların “İsrail’in hedeflerine ulaşıncaya kadar süreceği” mesajını verdiği aktarıldı.

  Esir takasının ele alınacağı bir sonraki müzakerenin nerede yapılacağı henüz bilinmiyor. Daha önce İsrail ile Hamas arasında esir takası için yapılan dolaylı müzakerelere Mısır’ın başkenti Kahire ve Katar’ın başkenti Doha ev sahipliği yapmıştı.

  Hamas’ın Yanıtı İsrailli Müzakere Ekibine İletildi

  İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad’dan dün yapılan yazılı açıklamada, esir takası müzakerelerinde arabuluculuk yapan tarafların, Hamas’ın ateşkes teklifine verdiği yanıtı İsrailli müzakere ekibine ilettiği duyurulmuştu.

  İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın da esir yakınlarıyla yaptığı görüşmede, Tel Aviv yönetiminin Gazze Şeridi’ndeki Filistinli gruplarla esir takası anlaşmasına “her zamankinden daha yakın olduğunu” söylediği aktarılmıştı.

  Netanyahu’nun Hamas’ın yanıtını ele almak için bugün Güvenlik Kabinesi’ni toplayacağı bildirilmişti.