Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail’in Gazze’ye Hava Yardımları Can Kayıplarına Yol Açıyor

  İsrail’in Gazze’ye yaptığı hava yardımları, masum sivillerin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Son dönemde artan saldırılar uluslararası toplumu endişelendiriyor.

  İsrail'in Gazze'ye yaptığı hava

  İsrail’in ablukası nedeniyle Gazze Şeridi’ne havadan yapılan yardımlarda sivil can kayıpları yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Gazze Şeridi’nin kuzeyine gerçekleştirilen havadan yardım operasyonunda paraşütün açılmaması sonucu yardım paleti bir deponun içine düştü ve maalesef 2 kişi hayatını kaybetti.

  Hamas, hava yardım operasyonları sırasında sivillerin hayatını kaybetmesi üzerine bu tür operasyonların durdurulmasını talep etti. Gazze’deki Hükümet Medya Ofisi Başkanı Salama Marouf da yaptığı açıklamada, “Hava yoluyla yapılan yardımların vatandaşlar için gerçek bir tehlike oluşturduğunu ve kuzey Gazze’deki gıda krizine kalıcı bir çözüm getirmediğini” vurguladı.

  Maruf, gıda sıkıntısının en yoğun yaşandığı kuzey Gazze’ye insani yardım ulaştırılabilmesi için kara geçişlerinin yeniden açılması gerektiğini belirtti. Gazze Şeridi’ne yapılan havadan yardımların sonucunda bugüne kadar toplamda 21 kişi hayatını kaybetti.