Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Bombardımanı ve ABD – Mısır Görüşmesi

  İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bombardımanı sonrasında ABD ve Mısır arasında gerçekleşen görüşme detayları. Bölgede yaşanan gelişmeler ve uluslararası ilişkilerin boyutu.

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki bombardımanı

  İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Bombardımanı 231 Gündür Devam Ediyor

  İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bombardımanı 231 gündür devam ediyor ve bölgedeki krizi derinleştiriyor. Bu süreçte, İsrail’in bölgeye insani yardımların girişini engellemesi, insani krizi daha da artırıyor.

  ABD Başkanı Biden, Mısır Cumhurbaşkanı es-Sisi ile Görüşecek

  İsmi açıklanmayan bir ABD’li yetkili, ABD Başkanı Joe Biden’ın bugün Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile telefon görüşmesi gerçekleştireceğini belirtti. Görüşmede, insani yardımların bölgeye ulaştırılması konusunun ele alınacağı ifade edildi.

  Detaylar:

  • ABD Başkanı Joe Biden ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’nin insani yardımların bölgeye aktarılmasını görüşeceği belirtiliyor.
  • Biden, Mısır’dan gelen yardımların İsrail’in Kerem Şalom Sınır Kapısı üzerinden Gazze’ye ulaştırılmasını sağlama talebinde bulunacak.
  • ABD’li yetkili, Mısır’ın esir takası anlaşmasına aracılık etmeye devam ettiğini ifade etti.
  • Biden’ın Sisi ile yapacağı görüşmede, esir takası görüşmelerini yeniden canlandırma çabalarına da değinileceği aktarıldı.

  Mısır, Refah Sınır Kapısı’nın Gazze Tarafını İşgal Eden İsrail’e Yardım Geçişine İzin Vermiyor

  Mısır, İsrail’in Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafını işgal etmesinin ardından yardım geçişine izin vermiyor ve İsrail askerleri çekilene kadar da Refah Sınır Kapısı’nı yeniden açmayı reddediyor.