Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail’de Hükümetteki Değişiklikler ve Ben-Gvir’un Açıklamaları

  İsrail’de hükümette yaşanan değişiklikler ve Ben-Gvir’un açıklamaları hakkında güncel bilgiler. Siyasi gelişmeler ve önemli açıklamaları bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

  İsrail'de hükümette yaşanan değişiklikler

  Ben-Gvir’un Açıklamaları

  İsrail’de Gazze’deki savaşın en büyük destekçilerinden biri olan Ben-Gvir, Başbakan Netanyahu’nun olağanüstü hal hükümetinden istifa etmesinin ardından, Savaş Kabinesi’ne dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Cesur kararlar alarak ülkenin güvenliğini sağlamanın önemine vurgu yaptı.

  Muhalefetin Tepkisi

  Ana muhalefet lideri Yair Lapid, istifaları memnuniyetle karşılayarak önemli bir karar olduğunu ifade etti. Aşırılık yanlısı hükümetin düşürülmesi ve uluslararası ilişkilerin yeniden tesis edilmesi gerektiğini belirtti. Evimiz İsrail Partisi lideri Avigdor Liberman ise istifaların zamanında ve doğru bir karar olduğunu dile getirdi.

  GANT VE EİSENKOT’UN HÜKÜMETTEN ÇEKİLMESİ

  İsrail Savaş Kabinesi üyesi Gantz ve eski Genelkurmay Başkanı Eisenkot, Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa etti. Ancak bu istifalar hükümetin düşeceği anlamına gelmiyor. Mevcut hükümet, güvenoyu aldığından devam edebilir. İstifalarla birlikte, muhalefetin Hamas’la esir takası konusundaki baskısının artması bekleniyor.