Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail Yetkilisinden Hamas’ın Ateşkes Planına İlişkin Değerlendirmeler

  İsrail yetkilisi, Hamas’ın ateşkes planını değerlendiriyor. İsrail ve Hamas arasındaki son gelişmeler hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

  İsrail yetkilisi, Hamas'ın ateşkes

  İsrail basınında yer alan bir haberde, adı açıklanmayan üst düzey bir İsrailli yetkilinin, Hamas’ın Gazze için önerdiği ateşkes planına verdiği cevabı arabulucular aracılığıyla ilettiği belirtiliyor.

  Yetkili, Hamas’ın ateşkes önerisine verdiği cevabın İsrail yönetimine ulaştığını ifade ederek, Filistinli grubun ABD Başkanı Biden’ın açıkladığı taslağın ana unsurlarını değiştirdiğini iddia etti.

  İsrailli yetkili, Hamas’ın arabulucular aracılığıyla ilettiği cevapla Biden’ın açıkladığı ateşkes taslağını reddettiği iddiasında bulundu.

  Biden, 31 Mayıs’ta Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Gazze’deki ateşkes ve esirlerle ilgili yeni bir öneride bulunduğunu duyurmuştu.

  Hamas yönetimi ise, Biden’ın açıkladığı İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki ateşkes önerisine verdiği cevabı Mısır ve Katar’a ilettiğini bildirmişti.

  Hamas, ateşkes planına verdiği yanıtta, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ve işgalinin sonlandırılmasına öncelik verdiğini belirterek, “savaşı sona erdirecek bir anlaşmaya olumlu yaklaşım gösterdiğini” ifade etmişti.