Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail ve ABD Liderleri Arasındaki Görüşme Detayları

  İsrail ve ABD liderleri arasındaki görüşme detayları hakkında en güncel bilgileri buradan bulabilirsiniz. İki ülke liderlerinin görüşme sonuçları ve tartışılan konuları öğrenmek için tıklayın.

  İsrail ve ABD liderleri

  İsrail Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Netanyahu, ABD Başkanı Biden’ı “4 Temmuz Bağımsızlık Günü” dolayısıyla tebrik etti.

  Netanyahu, Biden’a Tel Aviv ile Hamas arasında gerçekleştirilen esir takası müzakerelerine İsrail’den bir heyet gönderme kararı hakkında bilgi verdi.

  Ayrıca görüşmede Netanyahu, Gazze’deki saldırıların devam edeceği ve İsrail’in hedeflerine ulaşana kadar bu sürecin devam edeceği mesajını iletti.

  Öte yandan, İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad’dan yapılan açıklamada, Hamas’ın ateşkes teklifine verdiği yanıtın İsrailli müzakere ekibine iletildiği belirtilmişti.

  Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın esir yakınlarıyla yaptığı görüşmede, Tel Aviv yönetiminin Gazze’deki gruplarla esir takası anlaşmasına “her zamankinden daha yakın” olduğunu söylediği aktarılmıştı.

  Netanyahu’nun Hamas’ın yanıtını değerlendirmek üzere Güvenlik Kabinesi’ni toplayacağı bildirilmişti.

  İsrail basınında yer alan haberlere göre, Netanyahu’nun esir takası müzakerelerine yönelik İsrail’den heyet gönderme kararı aldığı belirtilmişti.