Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail Ordusu, Lübnan’dan Gönderilen İHA’ları Engelleyerek Tehdidi Önledi

  İsrail Ordusu, Lübnan’dan gönderilen İHA’ları etkisiz hale getirerek ülkenin güvenliğini sağladı. Tehdit önlenerek bölgedeki istikrar korundu.

  İsrail Ordusu, Lübnan'dan gönderilen

  İsrail ordusu, kuzey hava sahasında Lübnan’dan gönderilen iki insansız hava aracını (İHA) başarılı bir şekilde önlediğini duyurdu. Ordudan yapılan açıklamada, “Düşman uçaklarının sızmasına karşı kuzeyde sirenlerin çaldığı ve ‘Demir Kubbe’ hava savunma sisteminin devreye girerek Lübnan topraklarından atılan iki İHA’yı durdurmayı başardığı” belirtildi.

  Lübnan Sınırındaki Gerilim

  Bugün sabah saatlerinde Lübnan sınırına yakın İsrail bölgelerinde sirenlerin birden fazla kez çalmasıyla gerilim yükselmişti. Hizbullah’ın İsrail’in kuzeyindeki “Bağdadi askeri üssüne karmaşık bir saldırı başlattığı” bilgisi üzerine İsrail’in aldığı önlemler neticesinde İHA’lar engellenmiş oldu.

  Hizbullah’ın Saldırısı

  Hizbullah, saldırının “üsse füze silahları ve bomba yüklü kamikaze dronlarla yapıldığını ve hedeflerin tam isabetle vurulduğunu, saldırının yaralanmalara ve ciddi hasarlara neden olduğunu” açıkladı.

  Çatışmaların Devamı

  İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdürürken, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışma halinde. Çatışmalarda birçok kayıp yaşanırken, taraflar arasındaki gerilim devam etmektedir.