Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İsrail Birleşmiş Milletler Elçisi Gilad Erdan: ‘Biden’ın Silah Tehdidi Hayal Kırıklığı Yarattı’

  İsrail Birleşmiş Milletler Elçisi Gilad Erdan, Biden’ın silah tehdidinin hayal kırıklığı yarattığını belirtti. Erdan’ın açıklamaları.

  İsrail Birleşmiş Milletler Elçisi

  İsrail Birleşmiş Milletler Elçisi Gilad Erdan: “Biden’ın Silah Tehdidi Hayal Kırıklığı Yarattı”

  İsrail’in Birleşmiş Milletler Elçisi Gilad Erdan, ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail’in Gazze’nin güneyindeki sınır kenti Refah’ı işgal etmesi durumunda silah tedarikini durdurma tehdidinin, “hayal kırıklığı yarattığını” belirtti. Erdan, İsrail kamu yayıncısı Kan radyosuna yaptığı açıklamada, “Bu, savaşın başından beri minnettar olduğumuz bir başkandan duyması zor ve hayal kırıklığı yaratan bir açıklama” dedi.

  Biden: “Refah’a Girilirse Silah Göndermeyeceğim”

  ABD Başkanı Joe Biden verdiği bir röportajda, “Eğer Refah’a girerlerse, henüz (kapsamlı bir saldırıyla) girmediler, eğer girerlerse o zaman Refah’ta ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim” şeklinde konuşmuştu. Biden, İsrail’in güvenliğini sağlama taahhütlerine halen bağlı olduklarının altını çizdiği gibi, İsrail’in sivil yerleşim bölgelerinde kullandığı bazı silahları, bombaları ve top mermilerini göndermeyi durduracaklarını vurgulamıştı.