Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İngiliz Basını: Askeri Personel Verileri Hacklendi

  İngiliz basınında yer alan haberlere göre, askeri personel verileri hacklendi. Bu olay, ciddi güvenlik endişelerine neden oldu ve detaylar merak ediliyor.

  İngiliz basınında yer alan

  İngiliz basınında yer alan haberlere göre, görevdeki askeri personelin kişisel bilgilerini içeren önemli veri ihlali meydana geldi. Hem mevcut hem de geçmişteki bazı silahlı kuvvetler mensuplarının isim ve banka bilgilerini içeren maaş bordrosu sistemine yetkisiz erişim sağlandı ve bilgiler ifşa edildi.

  Olayın ardından Savunma Bakanlığı derhal harekete geçti ve soruşturmalar devam ederken sistem devre dışı bırakıldı. Elde edilen verilerin ne için kullanılabileceği ise belirsizliğini koruyor. İngiliz hükümeti saldırının arkasında kimin olduğunu açıklamadı.

  Bu arada, İngiltere parlamentosu milletvekilleri, Savunma Bakanlığını ilgilendiren ve hizmet personelini hedef alan söz konusu veri ihlali hakkında bilgilendirilecek.

  “Siber Saldırıların Arkasında Çin Devletine Bağlı Aktörler Var”

  İngiliz Sky News televizyonu, siber saldırının arkasında Çin’in olduğunu öne sürdü. Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden, 25 Mart’ta parlamentoda yaptığı konuşmada, hem İngiltere’nin seçim izleme kurumuna hem de milletvekillerine yönelik iki ayrı kötü niyetli siber saldırının arkasında “Çin devletine bağlı aktörlerin” olduğunu belirtmişti.