Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İngiliz Basını: Askeri Personel Verileri Hacklendi

  İngiliz basınına göre, bir hacker grubu askeri personel verilerini ele geçirdi. Güvenlik açığıyla ilgili detaylar ve gelişmeler haberde yer alıyor.

  İngiliz basınına göre, bir

  İngiliz basınında yer alan haberlere göre, görevdeki askeri personelin kişisel bilgilerini içeren önemli bir veri ihlali meydana geldi. Hacklenme sonucunda, hem mevcut hem de geçmişteki bazı silahlı kuvvetler mensuplarının isim ve banka bilgilerini içeren maaş bordrosu sistemine yetkisiz erişim sağlanarak bilgiler ifşa edildi. Olayın ardından Savunma Bakanlığı hızla harekete geçti, soruşturmalar devam ederken sistem devre dışı bırakıldı. Elde edilen verilerin ne amaçla kullanılabileceği henüz belirsizliğini koruyor. İngiliz hükümeti, saldırının arkasında kimin olduğuna dair herhangi bir açıklama yapmadı.

  İngiltere parlamentosu milletvekilleri, Savunma Bakanlığı ile ilgili ve hizmet personelini hedef alan söz konusu veri ihlali hakkında bilgilendirilecek.

  “Siber Saldırının Arkasında Çin Devletine Bağlı Aktörler Olabilir”

  İngiliz Sky News televizyonu, siber saldırının arkasında Çin’in olabileceğini öne sürdü. Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden, 25 Mart’ta parlamentoda yaptığı konuşmada, İngiltere’nin seçim izleme kurumuna ve milletvekillerine yönelik iki ayrı kötü niyetli siber saldırının arkasında “Çin devletine bağlı aktörlerin” olabileceğini belirtmişti.