Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İkinci Ön İnceleme Raporu Yayımlandı

  İkinci ön inceleme raporu yayımlandı! Bu rapor, önemli bulguları ve sonuçları içeriyor. Detaylar için tıklayın.

  İkinci ön inceleme raporu

  İran Genelkurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililerin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin ikinci ön inceleme raporunu yayımladı. Rapor, kaza ile ilgili detayları içermektedir.

  Kaza Detayları ve İncelemeler

  • Kaza geçiren helikopterin bakım ve onarım kayıtlarının incelendiği ve herhangi bir soruna rastlanmadığı belirtilmiştir.
  • Kazadan 69 saniye öncesine kadar mürettebatla iletişimde herhangi bir acil durum bildirilmediği raporda yer almaktadır.
  • Helikopterin uçuş güzergahları ve hava koşulları detaylı bir şekilde incelenmiş ve dönüş güzergahındaki hava durumunun kazaya etkisi araştırılması gerektiği vurgulanmıştır.

  İnceleme Sonuçları ve Bulgular

  • Helikopter kalıntıları ve parçaları üzerinde yapılan incelemelerde herhangi bir sabotaj veya müdahale bulgusuna rastlanmamıştır.
  • İncelemelerin kazanın asıl nedenini bulana kadar devam edeceği ve sonuçların kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilmiştir.

  Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekilerin hayatını kaybettiği kaza, 19 Mayıs’ta İran-Azerbaycan sınırında gerçekleşmişti. Genelkurmay Başkanlığı, 24 Mayıs’ta yayımladığı ilk raporda, helikopter parçalarında harici bir cisim izine rastlanmadığını açıklamıştı.