Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  IAG, Air Europa Devralma Sürecinde Çözüm Önerileri Sunuyor

  IAG, Air Europa’nın devralma sürecinde karşılaşılan zorluklara yönelik çözüm önerilerini sunuyor. Havacılık sektöründe stratejik bir yaklaşımla sorunları ele alıyor.

  IAG, Air Europa'nın devralma

  International Airlines Group (IAG), British Airways ve İspanyol havayolu şirketi Iberia’yı bünyesinde bulundurarak Avrupa’da önemli bir oyuncu konumunda. Şirket, Air Europa’yı devralma planı kapsamında Avrupa Birliği’nden onay alabilmek için gözden geçirilmiş çözüm önerileri sunuyor. Yeni teklif, önceki teklife göre düzeltilmiş ve tüketici korumasına daha fazla vurgu yapılmış durumda.

  Revize Edilen Çözüm Önerileri ve Rekabet Endişeleri

  Revize edilen çözüm önerileri arasında Air Europa’nın 2023 yılına kadar uçuş operasyonlarının %52’sini rakip havayollarına bırakması da bulunuyor. Bu adım, AB’nin rekabet gözlemcisinin dile getirdiği endişeleri giderme amacını taşıyor. Satın alma sürecine ilişkin olarak havayolları arasında yapılan görüşmelerde Avianca, Binter, Iberojet, Ryanair, Volotea ve World2Fly gibi isimler yer alıyor.

  Avrupa Komisyonu, daha önce IAG’nin sunduğu çözüm önerilerini yetersiz bulmuş ve şirkete ek revizeler yapma çağrısında bulunmuştu. IAG, bu nedenle yeni çözüm önerilerini hazırlayarak süreci ilerletmeye çalışıyor.

  Avrupa Komisyonu, bu tür birleşme tekliflerine ilişkin kararını vermeden önce piyasa katılımcıları ve müşterilerden de görüş alıyor. Bu nedenle karar verme süreci 20 Ağustos’a kadar uzatıldı, böylece gerekli değerlendirmeler yapılabilir.

  IAG’nin Air Europa’yı satın alması, grup için 400 milyon Euro’ya mal olacak. Bu satın alma işlemi İspanyol turizm holdingi Globalia tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Satın alma işlemi, IAG’nin İspanya ve Latin Amerika pazarlarındaki varlığını güçlendirmesi ve stratejik konumunu iyileştirmesi açısından önem taşıyor.

  Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

  Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.