Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  HSK Kararı ve Adalet Bakanı Tunç’un Açıklamaları

  HSK kararı ve Adalet Bakanı Tunç’un açıklamaları hakkında detaylı bilgiler. Türkiye’deki yargı sistemi ve adalet reformu ile ilgili güncel gelişmeleri burada bulabilirsiniz.

  HSK kararı ve Adalet

  Yargı çevrelerine ilişkin HSK kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, Denizli Bölge Adliye Mahkemesi’nin yargı çevresi Denizli, Muğla ve Uşak; Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi’nin yargı çevresi ise Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale olarak belirlendi.

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yargının etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması, mahkemelerde ihtisaslaşmanın sağlanması ve vatandaşlarımızın adalet hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Yeni kurulan Muğla Seydikemer adliye teşkilatının yargı çevresi, Fethiye’den ayrılarak Seydikemer ilçesi mülki sınırları olarak belirlendi.
  • Ağır Ceza Mahkemeleri bakımından Seydikemer Adliyesi, Fethiye Ağır Ceza Mahkemeleri yargı çevresine dahil edildi.
  • Yeni oluşturulan Ağır Ceza Mahkemeleri, İnfaz Hakimlikleri, İş Mahkemeleri, Tüketici Mahkemeleri, Asliye Ticaret Mahkemeleri ve Kadastro Mahkemelerinin yargı çevreleri belirlendi.

  Bakan Tunç, değişen yargı çevreleri hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yargının daha etkin ve verimli işlemesi için attığımız adımlarla, adalet hizmetlerine erişimi kolaylaştırmayı hedefliyoruz.”

  Kaynak: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Twitter Hesabı