Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  HSBC Raporu: Haziran Enflasyon Verisi Türk Lirası İçin Olumlu

  HSBC’nin yayınladığı rapora göre, Haziran ayındaki enflasyon verisi Türk lirası için olumlu bir gelişme olarak karşımıza çıktı. Detaylar için raporu inceleyebilirsiniz.

  HSBC'nin yayınladığı rapora göre,

  HSBC’nin yayımladığı son rapora göre, Haziran ayı enflasyon verisi Türk Lirası açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi. Bloomberg HT‘de yer alan habere göre, stratejistler tarafından yapılan değerlendirmede, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Türk Lirası için Haziran enflasyonunun olumlu bir sinyal olduğu vurgulandı. Para politikası ve kredibilite perspektifinden bakıldığında Haziran enflasyon verisinin oldukça olumlu olduğu belirtildi.

  Raporda, Türk Lirası için de olumlu bir tablo çizen verilerin TCMB anketinde yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 43,5 olduğu hatırlatılarak, enflasyon beklentilerinde olası aşağı yönlü bir revizyonun, ileriye dönük reel faizlerin yükselmesine ve Türk Lirası’nın cazibesinin artmasına neden olabileceği belirtildi.

  Raporun sonuç kısmında ise şu ifadelere yer verildi: “Haziran ayında olduğu gibi aylık enflasyonda ılımlı bir artış devam ederse, reel faiz dinamikleri olumlu bir şekilde etkilenmeye devam edecek. Yılın ikinci yarısında, politika yapıcılar Dolar/TL kurunun istikrarlı seyretmesini tercih etse de, Türk Lirası’nın reel anlamda daha ılımlı bir şekilde değer kazanabileceği öngörülüyor.”