Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hollanda’daki Protesto Gösterileri

  Hollanda’daki protesto gösterileri hakkında güncel haberler ve detaylar. Hollanda’da yaşanan olayların arka planı ve son durumu burada. Protestoların sebepleri ve etkileri hakkında bilgi edinin.

  Hollanda'daki protesto gösterileri hakkında

  Hollanda’daki Amsterdam Üniversitesi (UvA) ve Utrecht Üniversitesi ile Avusturya’daki Viyana Üniversitesi’nde öğrenciler, Gazze’deki Filistinlilere destek amacıyla protesto gösterileri düzenledi. Hollanda polisi, göstericilere sert şekilde müdahale ederken Amsterdam Üniversitesi’ne ait Binnengasthuis binasına giden tüm yolları trafiğe kapattı. Binada kamp kuran göstericiler gözaltına alındı ve binayı boşalttı. Eyleme destek vermek isteyenler polisin müdahalesiyle engellendi. Rokin Caddesi’nde toplanan göstericiler sloganlar atarken, polis göstericilere müdahale etti.

  Utrecht Üniversitesi’nde Gözaltılar

  Utrecht Üniversitesi Kütüphanesinin avlusunu işgal eden göstericiler gözaltına alındı. Polis, alanı terk etmeyen göstericilere müdahale ederek 50 kişiyi gözaltına aldı. Filistin destekçisi göstericiler, polisin tehdidine rağmen eylemlerine devam etti.

  Viyana Üniversitesi’nde Müdahale

  Viyana Üniversitesi’nde öğrencilerin Filistin’e destek gösterisi polis tarafından dağıtıldı. Öğrencilerin çadırlarına el konuldu ve göstericiler dağıtıldı. Eyleme destek vermek isteyenler polis müdahalesine tepki gösterdi.