Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Haziran Vadeli Endeks Kontratı Güne Yükselişle Başladı

  Haziran vadeli endeks kontratı, güne yükselişle başladı. Piyasa hareketlerini takip etmek için güncel haberler ve analizler burada!

  Haziran vadeli endeks kontratı,

  Haziran vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışının 0,1 üzerinde 11.669,50 seviyesinden işlem gördü. Dün, alış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,5 üzerinde 11.656,00 puandan tamamladı. Akşam seansında ise yatay seyretti. Küresel piyasalar, ABD ekonomisinde “yumuşak iniş” fiyatlamalarının öne çıkmasıyla pozitif bir seyir izlerken, bugün ülkede açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağında yerleşti.

  Maliye Bakanı ve TCMB Başkanından Değerlendirmeler

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün Brüksel temasları kapsamında mali ayarlamaya azami çaba gösterdiklerini dile getirerek, “Daha yapılması gerekenler var. Mali ayarlama enflasyonun düşmesine yardımcı olacak.” açıklamasında bulundu. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan da, Katar’da düzenlenen ekonomik forumda yılın ikinci yarısında dezenflasyonist koşulların olacağını belirterek, “Manşet enflasyonda belirgin bir düşüşün eşiğindeyiz.” ifadesini kullandı.

  Analistlerin Değerlendirmesi ve Önümüzdeki Veriler

  Analistler, bugün yurt içinde bütçe dengesi, yurt dışında ise Avro Bölgesi’nde büyüme ve sanayi üretimi, ABD’de TÜFE ve perakende satış verilerinin takip edileceğini belirtiyor. Teknik açıdan endeks kontratında 11.700 ve 11.800 puanın direnç, 11.600 ve 11.500 seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydeden analistler, yatırımcıları bu noktaları göz önünde bulundurmaya çağırıyor.