Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Konuşması

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in önemli konuşmasını keşfedin. Türkiye’nin ekonomik geleceğiyle ilgili stratejiler, politikalar ve vizyon hakkında bilgi edinin.

  Hazine ve Maliye Bakanı

  Hamide HANGÜL – Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Konuşması

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, DÜNYA Gazetesi’nin düzenlediği ‘1’inci İklim Ekonomisi Sürdürülebilirlik Finansmanı Zirvesi’nde yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen kapanış oturumunda katılımcılara hitap etti. Bakan Şimşek, konuşmasında uygulanan ekonomi programı ve enflasyon konularına değinerek bankacılık sektörünün zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekti.

  Bankacılık Sektöründe Yaşanan Zorluklar

  Bakan Şimşek, bankacılık sektörünün zor bir dönem yaşadığını belirterek, uygulanan politikaların fedakarlık gerektirdiğini ve bankaların bu süreçte önemli bir rol üstlendiğini vurguladı. Enflasyona karşı alınan önlemlere değinen Bakan Şimşek, bankaların öz kaynak kârlılığı ve piyasa çarpanı konularına da açıklık getirdi.

  Sürdürülebilir Finansmana Odaklanma

  Bakan Şimşek, sürdürülebilir finansman konusuna vurgu yaparak kaynak ihtiyacının yönetilmesi gerektiğini belirtti. Çok taraflı bankalarla ilişkilerin geliştiğine işaret eden Bakan, önümüzdeki dönemde artan finansman kaynaklarıyla Türkiye’nin ekonomik hedeflerine odaklanacaklarını ifade etti.

  Yapay Zekâ Destekli Tasarruf Projeleri

  Bakan Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ni somut bir projeyle destekleyeceklerini açıklayarak, kamu harcamalarında verimlilik ve tasarruf sağlamak amacıyla Yapay Zekâ Destekli Muhasebe ve İleri Analitik Projesi’ni hayata geçireceklerini duyurdu. Yapay zekânın kamu harcamalarını analiz ederek tasarruf fırsatlarını belirleyeceğine dikkat çeken Bakan, kurumsal harcama önerileri sunacaklarını belirtti.