Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Katılımıyla TAM Projesi Lansmanı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımıyla gerçekleşen TAM Projesi Lansmanı, kamu mali yönetiminde dönüşümü hızlandırmayı hedefliyor. Detaylar için tıklayın.

  Hazine ve Maliye Bakanı

  İstanbul Finans Merkezi’ndeki VakıfBank Genel Müdürlük’te düzenlenen TAM projesinin lansmanına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Bileşim AŞ Genel Müdürü Murat Hakseven ve çok sayıda kişi katıldı.

  Bankacılık Sektöründe İşbirliği ile Maliyet Azaltma

  TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, bankacılık sektöründeki 7 bankanın işbirliğiyle Türkiye’nin ATM projesini hayata geçirmekten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Çakar, bankaların sahip olduğu ATM’lerin ülkedeki toplam ATM sayısının yüzde 36’sını oluşturduğunu ve TAM projesinin maliyetleri azaltarak daha etkin bir piyasa yönetimi sağlayacağını vurguladı.

  Masrafsız ve Komisyonsuz İşlem Fırsatı

  Bileşim AŞ Genel Müdürü Murat Akseven ise TAM projesi ile bankalar arasında yapılan işbirliğiyle müşterilere masrafsız ve komisyonsuz işlem fırsatı sunduklarını belirtti. Bu proje sayesinde müşteriler, kendi bankalarının işlem setiyle ATM’leri kullanarak ekstra ücret ödemeden işlem yapabilecekler.

  Akseven ayrıca platformun teknolojik altyapısının diğer bankaları da sisteme dahil edebilecek şekilde tasarlandığını ve bu sayede üye bankaların müşterilerinin geniş bir ATM ağına erişim sağlayabileceğini ifade etti.