Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hane Halkı Net Değerindeki Artış ve Borçlanma Trendleri

  Bu içerikte, hane halkının net değerindeki artış ve borçlanma trendleri incelenmektedir. Hane halkının ekonomik durumu ve borçlanma alışkanlıkları detaylı bir şekilde ele alınmaktadır.

  Bu içerikte, hane halkının

  Hane Halkı Net Değerindeki Artış

  Fed’in yayınladığı rapora göre, hane halkı ve işletmelerin bilançolarına ilişkin üç aylık raporda hane halkı net değerinin Ocak ayından Mart ayına kadar olan dönemde %2,9 artarak 160,8 trilyon dolara yükseldi. Bu artışın büyük bir kısmı, yatırım fonları, hayat sigortası poliçeleri ve emeklilik hesapları aracılığıyla doğrudan veya dolaylı olarak elde tutulan hisse senetlerinin değerindeki 3,8 trilyon dolarlık artıştan kaynaklandı. Ayrıca, hane halklarının gayrimenkul değerlerinde de 900 milyar dolarlık bir artış görüldü.

  Borçlanma ve Faiz Oranları

  İlk çeyrekte tüketiciler ve işletmeler, 23 yılın en yüksek seviyesindeki faiz oranlarına rağmen borçlanmalarını artırdı. Ticari borçlar, güçlü net ihracatı destekleyerek yıllık %4 oranında büyüdü. İpotek borcu %2,1 ve ipotek dışı tüketici kredisi %1,8 oranında arttı. Federal hükümet borcu %6,2 oranında artarken, eyalet ve yerel hükümet borcu %3 oranında genişledi.