Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hamas’tan Müzakereler Hakkında Açıklama

  Hamas, İsrail ile müzakereler hakkında son açıklamalarını yapıyor. İlişkilerin geleceği hakkında neler söyledi? Detaylar burada.

  Hamas, İsrail ile müzakereler

  Hamas, Tel Aviv yönetiminin, Mısır ve Katarlı arabuluculara, esir takası ve Gazze’de ateşkese ilişkin müzakerelerin yenilenmesi teklifini ilettiği konusunda açıklamada bulundu.

  Açıklamada, Hamas’ın önceki dolaylı müzakere turlarında arabulucuların çabalarına olumlu ve esnek bir tutum sergilediği belirtilerek, Hamas’ın 6 Mayıs’ta arabulucu kardeş ülkelerin teklifine onay verdiği hatırlatıldı.

  Ancak İsrail’in bu müzakereleri Filistin halkını hedef alan saldırı ve katliamlarını sürdürmek için kılıf olarak kullandığı, Hamas’ın müzakerelerdeki olumlu tutumuna “Refah’a saldırı düzenleyerek ve sınır kapısını işgal ederek” yanıt verdiği, arabulucuların çabalarını aksatacak açıklamalar yaptığı vurgulandı. Hamas ve Filistinli grupların, saldırılar, katliam, abluka, aç bırakma ve Filistin halkına yönelik soykırımın gölgesinde müzakereleri sürdürerek bu politikanın bir parçası olmayı kabul etmeyeceği ifade edildi.

  ATEŞKES GÖRÜŞMELERİ

  • Mossad Direktörü David Barnea, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ve Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Tel Aviv yönetimiyle Hamas arasındaki esir takası müzakerelerinin yeniden canlandırılması için 24 Mayıs’ta Paris’te görüşmüştü.
  • İsrail devlet televizyonu KAN’da 28 Mayıs’ta yer alan haberde, Tel Aviv yönetiminin Gazze’de ateşkes ve esir takasına ilişkin müzakerelerin yeniden başlamasına yönelik teklifini Mısır ve Katarlı arabuluculara ilettiği bildirilmişti.