Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hamas’ın İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail Askerlerinden Esir Aldı

  Hamas’ın İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail askerlerini esir aldı. Son gelişmeler ve detaylar için bizi takip edin.

  Hamas'ın İzzeddin el-Kassam Tugayları,

  Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdikleri operasyonda İsrail askerlerinden yeni esirler aldıklarını duyurdu. El-Kassam’ın Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, “Cumartesi akşamı öncesinde Kassam savaşçıları, İsrail askerlerini Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki bir tünele çekerek komplike bir operasyon gerçekleştirdi.” dedi.

  Ebu Ubeyde, İsrail askerlerinden bir grubu Cibaliya’daki tünellerin birinde pusuya düşürdüklerini belirterek, çatışmanın sıfır mesafeden yaşandığını ve gelen takviye güçlere patlayıcılarla saldırılar düzenlendiğini belirtti.

  Operasyon sırasında öldürülen bir İsrail askerinin kaldırılmasının yanı sıra İsrail askeri elbiseleri, miğfer ve silahlara ait görüntüler de paylaşıldı. Ebu Ubeyde, çatışma sırasında tünele çekilen İsrail askerleriyle girilen çatışmada ölü, yaralı ve esir olmak üzere tümünün ele geçirildiğini ve askerlerin ellerindeki askeri mühimmata da el konulduğunu ifade etti.

  İsrail ordusunun, 27 Ekim’de Gazze Şeridi’ne başlattığı kara savaşı sırasında ilk kez İsrail askerlerinden esir alındığı belirtilirken, esir askerlerin sayıları hakkında bilgi verilmedi. Ancak İsrail Ordu Sözcüsü Daniey Hagari, sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, askerlerin esir alındığı iddialarının doğru olmadığını savundu.