Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hamas Siyasi Büro Üyesi Rişk’ten İsrail’in Refah’a Yönelik Tehditlerine Yanıt

  Hamas Siyasi Büro Üyesi Rişk, İsrail’in Refah’a yönelik tehditlerine karşı net bir şekilde yanıt veriyor. İsrail’in politikalarına karşı duruşunu dile getiriyor ve tavrını belirgin bir şekilde ortaya koyuyor.

  Hamas Siyasi Büro Üyesi

  Hamas Siyasi Büro üyesi Rişk, İsrail ordusunun Refah’ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması talebine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Rişk, Hamas’ın resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, İsrail ordusunun Refah kentine yönelik kara saldırısı ihtimalini değerlendirdi.

  Rişk, “Refah’a yönelik herhangi bir kara saldırısının ateşkes ve esir takası müzakerelerini boşa çıkaracağını” belirtti. Ayrıca, Refah’a düzenlenecek olası saldırının İsrail ordusu için kesinlikle bir “gezinti” olmayacağı uyarısında bulundu. Sonucun tüm sorumluluğunun İsrail hükümeti ve Başbakanı Binyamin Netanyahu’da olacağını kaydetti.

  İsrail ordusu sabah yaptığı açıklamada, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah’ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılmasını istemişti. İsrail Ordu Radyosunun haberine göre, Refah’ın doğusunda boşaltılması istenen bölgede yaklaşık 100 bin Filistinli ikamet ediyordu.

  İsrail ordusunun Refah’a karadan da saldırı başlatacağı endişesiyle bölgenin doğusunda zorunlu göç başladı.