Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hamas, Katar ve Mısır’ın Gazze’deki Ateşkes Teklifini Kabul Etti

  Hamas, Katar ve Mısır’ın Gazze’deki ateşkes teklifini kabul etti. Ortadoğu’da barış için umut verici gelişmeler yaşanıyor. Detaylar için tıklayın.

  Hamas, Katar ve Mısır'ın

  Hamas yetkilileri, Gazze’de yaşanan çatışmalara son vermek amacıyla Katar ve Mısır tarafından sunulan ateşkes teklifini kabul ettiklerini açıkladı. Hamas sözcüsü, “Artık top İsrail’in sahasında” dedi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise Hamas’ın kabul ettiği teklifin İsrail’in taleplerine uzak olduğunu belirtse de müzakereler için bir heyet gönderileceğini duyurdu.

  İsrail Heyeti Kahire’ye Yola Çıkıyor

  Üst düzey bir İsrailli yetkili, Hamas’ın son ateşkes teklifinde değişiklik yapmaya ikna edilip edilemeyeceğini değerlendirmek üzere orta düzey İsrailli yetkililerden oluşan bir ekibin Kahire’ye gönderileceğini açıkladı. Netenyahu, mevcut teklifin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak İsrail’in duruşunu korudu.

  “Rehineler İçin Son Şans”

  Bir Hamas yetkilisi, Kahire’deki Gazze ateşkes görüşmelerine gitmek üzere yola çıkacak olan Hamas heyetinin, İsrail tarafından tutulan rehinelerin serbest bırakılması için “son şansı” olacağını belirtti. Müzakereleri yönetecek olan yetkili, “Bu, Netanyahu ve rehine ailelerinin çocuklarını geri getirmeleri için kritik bir fırsat olacak” dedi.