Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Hamas Ateşkes Teklifini Kabul Etti – Son Dakika Haberi

  Hamas, son dakika haberi olarak Hamas ateşkes teklifini kabul etti. Ortadoğu’da gelişmeler devam ediyor. Detaylar için bizi takip edin.

  Hamas, son dakika haberi

  Son Dakika Haberi: Hamas Ateşkes Teklifini Kabul Etti

  Hamas, Katar ve Mısır’ın sunduğu ateşkes teklifini kabul etti. Reuters’ın haberine göre, Hamas lideri Haniye, Gazze Şeridi’nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerileri onayladığını duyurdu.

  Hamas’ın Açıklaması

  Hamas lideri Haniye, Katar Başbakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ve Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile telefon görüşmesi yaparak, sunulan ateşkes önerilerini kabul ettiklerini iletti.

  İsrail’in Tepkisi

  Bir İsrailli yetkili, Hamas’ın kabul ettiği “yumuşatılmış” Mısır önerisinin İsrail tarafından kabul edilmeyeceğini belirtti. Yetkili, Hamas’ın açıklamasının İsrail’i anlaşmayı reddeden taraf olarak göstermek için bir oyun olduğunu savundu.

  Ateşkes anlaşmasının şartları arasında yeniden inşa, yerinden edilenlerin geri dönmesi ve tutuklu takası gibi konuların yer aldığı belirtildi. Hamas heyetinin yakında Kahire’yi ziyaret ederek ateşkes anlaşmasını ve bir sonraki adımları görüşeceği ifade edildi.