Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Haftalık Hava Tahmini Değerlendirmesi

  Haftalık hava tahmini değerlendirmesi ile ilgili en güncel bilgilere ulaşın. Hava durumu tahminleri, sıcaklık değişimleri ve yağmur olasılıkları hakkında detaylı analizler.

  Haftalık hava tahmini değerlendirmesi

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, önümüzdeki hafta hava durumu hakkında önemli bilgiler paylaştı. Özdemirci’ye göre, haftanın ilk günlerinden itibaren doğu bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Yarınki yağışların özellikle Van ve Erzincan dışındaki illerde yoğun olması bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre ülkemizin genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Sivas, Ordu ve Tokat çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

  Yağışların etkili olacağı bölgeler arasında Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güney kısımları bulunuyor. Bu bölgelerde yer yer kuvvetli yağışlar görülebilir.

  7 Mayıs Hava Durumu Tahminleri

  • Parçalı ve çok bulutlu
  • Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas, Ordu ve Tokat çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar
  • Yağışların kuvvetli olabileceği bölgeler: Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güneyi