Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Graintürk Buğday Hasadına Başladı

  Graintürk, yeni hasat sezonunda buğday hasadına başladı! Kaliteli ürünleri ve güvenilir hizmetiyle tarım sektöründe öne çıkan Graintürk’ten haberler burada.

  Graintürk, yeni hasat sezonunda

  Özellikle deprem bölgesinde devletin teşvik ettiği buğday hasadının verimli geçmesi bekleniyor. Graintürk Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan, sezonun açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sezonun ilk hasadını yıllardır olduğu gibi bu sene de biz gerçekleştirdik. Bu seneki hasadımızın tüm çiftçi ve paydaşlarımız açısından bereketli geçmesini diliyorum.” dedi.

  Murat İçcan, depremde zarar gören tesislerinin yeniden yapılanmasını tamamlayarak hizmete açtıklarını belirtti. Deprem öncesi 75 bin ton olan lisanslı depolarının kapasitesini yaklaşık 3 kat artırarak 200 bin ton seviyesine çıkardıklarını söyleyen İçcan, “Gerekli bütün izinler için başvurularımızı tamamladık. Serbest depo kapasitesini toplamda 150 bin ton seviyesine çıkararak toplamda 350 bin ton depolama kapasitesine ulaştık.” açıklamasında bulundu.

  2024 yılı hasat dönemine umutlu baktıklarını belirten İçcan, satın alınan ürünlerin depolanması ve nakliyesi için 28 adet yeni iş makinesi aldıklarını vurguladı. Deprem sonrası bölge insanının kayıplarının giderilmesi için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını ifade eden Graintürk Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan, deprem bölgesinde yaşayan milyonların yeniden hayata dönmesi için tarımın ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti.