Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  George Belediyesinden Enkaz Altından Kurtarılan İşçi Sayısı 37’ye Yükseldi

  George Belediyesi ekipleri enkaz altından kurtarılan işçi sayısı 37’ye ulaştı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Son gelişmeler ve detaylar için hemen tıklayın.

  George Belediyesi ekipleri enkaz

  George Belediyesinden Son Durum Açıklaması

  George Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 6 Mayıs’ta çöken çok katlı binanın enkazından şu ana kadar 37 işçinin kurtarıldığı belirtildi. Ancak, 75 işçinin göçük altında kaldığı ve hayatını kaybedenlerin sayısının 8’e yükseldiği açıklandı.

  Ağır yaralanan 22 işçiden 6’sının hayati tehlikesinin sürdüğü ifade edilirken, 7 işçinin ise hafif yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı. Ancak, maalesef 38 işçiyle henüz iletişim kurulamadığı belirtildi.

  Umutlar Devam Ediyor

  Western Cape eyalet hükümetinden Yerel Yönetim, Çevre İşleri ve Kalkınma Planlama Bakanı Anton Bredell, “Enkaz altındakilerle iletişim kuramasak da umudumuzu sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Bredell, arama kurtarma çalışmalarının hızla devam ettiğini ve tehlikeli bölgelere odaklandıklarını vurguladı. Uluslararası standartlara göre 48 saatlik sürecin 3 güne denk geldiğine dikkat çekti.

  George şehrinin merkezinde, Victoria ve York caddelerinin köşesinde, belediye binasına bitişik inşa edilen binanın çökmesi sonucu yaşanan bu acı olayın etkileri halen devam ediyor. Kurtarma ekipleri, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.