Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gazze’deki Hükümet Uyarıda Bulundu

  Gazze’deki hükümet, uluslararası topluma ciddi uyarılarda bulundu. Son gelişmeler ve detaylar için hemen okumaya başlayın.

  Gazze'deki hükümet, uluslararası topluma

  Gazze’deki hükümet, İsrail’in sınır kapılarını kapatması ve insani yardımların girişini engellemesi sonucunda Gazze kenti ve Gazze Şeridi’nin kuzeyinde “kıtlığın yeniden görülmeye başlayacağı” uyarısında bulundu. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi’nden yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nı işgal etmesi ve yardım TIR’larının girişine engel olmasının Gazze Şeridi’ndeki insani krizi derinleştirdiği belirtildi.

  Gıda Eksikliği Çeken Filistinliler

  Gazze kenti ve Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yaşayan yaklaşık 700 bin Filistinli, İsrail’in sınır kapılarını kapalı tutmasının ve yardımların engellenmesinin ardından gıda malzemesi ve sebze eksikliği çekiyor. Yerel yetkililer ve uluslararası kuruluşlar, bu durumun “kıtlık tehdidini” yeniden artırdığını ifade ediyor.

  İsrail’in Yardım TIR’larına Engel Olması

  İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne gönderilen yardımlara engel olması sonucunda insani yardımların asgari seviyenin altına düştüğü belirtiliyor. ABD’nin kurduğu geçici limandan sadece 100 TIR kadar yardım ulaştığı bilgisi paylaşıldı.

  Uluslararası Topluma Çağrı

  Uluslararası topluma, Gazze’ye insani yardımların ulaştırılabilmesi için İsrail’e baskı yapılması çağrısında bulunuldu. Refah ve Kerm Ebu Salim sınır kapılarının açılması ve diğer sınır kapılarının faaliyete geçirilmesi talep edildi.

  100 Yardım TIR’ı Bile Girmedi

  • İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki Beyt Lahiya kentinde kurduğu noktadan geçen hafta 214 yardım TIR’ının sadece 100’ünün girişine izin verildi.
  • Bu TIR’lardan 109’u un, 6’sı ise ilaç yüklüydü.

  İsrail ordusuna Refah Sınır Kapısı’ndan çekilme çağrısı yapılarak, sınır kapılarının açılmasının gıda güvenliği krizini önlemenin en uygun yolu olduğu vurgulandı.