Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gazze’deki Gazeteciler İsrail Saldırılarında Hayatını Kaybetti

  Gazze’de İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybeden gazetecilerin acı dolu hikayeleri. İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze’deki medya mensuplarına adanmış bir içerik.

  Gazze'de İsrail'in saldırıları sonucu

  Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden İsrail saldırıları sonucunda yaşamını yitiren gazetecilerin isimleri paylaşıldı. Filistin el-An Haber Ajansı’ndan Abdullah Ahmed el-Cemel, Aile Saadeti Dergisi’nden Ahlam Azzat el-Icle ve Sureyya Medya’dan Dina Abdullah el-Batnici, Gazze Şeridi’nde İsrail saldırıları sırasında hayatını kaybetti.

  Açıklamada, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Gazze’de İsrail ordusunun gerçekleştirdiği saldırılarda öldürülen gazeteci sayısının 150’ye ulaştığı belirtildi.

  Daha önce Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’deki gazetecileri “Filistin’in sesini kısmak, gerçekleri gizlemek ve haberlerin bölgesel ve uluslararası kamuoyuna ulaşmasını engellemek amacıyla kasıtlı olarak hedef aldığı” vurgulanmıştı.

  7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda, en az 37.084 Filistinli hayatını kaybetti. Bu kayıplar arasında 15.517 çocuk ve 10.279 kadın bulunurken, 84.494 kişi ise yaralandı.

  Halen enkaz altında binlerce kişinin olduğu bildirilirken, sığınak olarak kullanılan hastaneler ve eğitim kurumları da saldırıların hedefi haline gelerek sivil altyapı da zarar görmekte.