Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gazze Şeridi’nde Hamas ve İsrail Arasındaki Müzakereler

  Gazze Şeridi’nde Hamas ve İsrail arasında gerçekleşen müzakereler hakkında güncel bilgiler. Taraflar arasındaki görüşmeler, anlaşmalar ve gelişmeleri takip edin.

  Gazze Şeridi'nde Hamas ve

  Mısır’da yer alan “El-Kahire el-İhbariye” televizyonunun Mısırlı kaynaklara dayandırdığı habere göre, Hamas ile İsrail heyetleri arasında gerçekleşen müzakerelerin ardından tarafların Kahire’den ayrıldığı bildirildi. İki gün süren görüşmelerde devam eden anlaşmazlıkların ele alındığı belirtilirken, yeni tur müzakereler için detaylı bilgi verilmedi.

  Kahire’deki Esir Takası Görüşmeleri

  Mısır ve Katar’ın arabuluculuğunda gerçekleşen ateşkes ve esir takası mutabakatının detayları, Kahire’de görüşülmekte. İsrail, Hamas’ın sunduğu ateşkes teklifine henüz yanıt vermemiş olup, Kahire’deki müzakerelere heyet göndermeyeceğini açıklamıştır. İsrail yetkilileri, Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan Refah’a yapılacak kara saldırısını tekrarlamakta ve uluslararası uyarılara rağmen savaşı sonlandırmayı reddettiklerini belirtmektedir.

  • Hamas ise esir takası anlaşmasının bir parçası olarak Gazze’deki savaşın kalıcı olarak sona ermesi için güvence talebinde bulunmaktadır.
  • İsrail yetkililerine göre, Gazze Şeridi’nde hayatta kalan veya ölen en az 130 İsrailli esir bulunmaktadır.
  • Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrailli esirlerin sayısının 70’i aştığını belirtmiş, esirlerin yakınları ve destekçileri ise Refah’a yapılacak saldırının hayatları tehlikeye atacağı konusunda uyarıda bulunmuştur.