Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Fuji Dağı Manzarası Engellenen Apartman Yıkılacak!

  Fuji Dağı manzarasını engelleyen apartmanın yıkılacağı haberi ile ilgili detaylar. Apartmanın yıkım süreci ve yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler burada.

  Fuji Dağı manzarasını engelleyen

  Tokyo’nun Kunitaçi bölgesinde bulunan 10 katlı ve 18 daireli apartman, bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu. Apartmanın inşası tamamlandığında, bölgedeki Fuji Dağı manzarasını kısmen engellediği ortaya çıktı.

  Mahalle sakinleri, inşaat projesinde manzaranın yeterince dikkate alınmadığını belirterek şikayetlerini artırdı. Müteahhit firma ise yapılan toplantılarda mahalle sakinlerinin taleplerini reddetmesi sonucunda apartmanın yıkılma kararı aldı.

  Firma yetkililerinden yapılan açıklamada, “Manzaraya değer veren kültürü fark ettik ama yeterince önemsemedik. Bu nedenle sözleşme taraflarından özür dileriz.” ifadelerine yer verildi.

  • Inşaat, Kunitaçi İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
  • Daire fiyatları 70 milyon yen (446 bin dolar) seviyesinde başlıyor.
  • Firma, yıkım kararı alındıktan sonra Kunitaçi Belediyesi’ne bilgi verdi ve yıkım maliyetlerini üstleneceğini açıkladı.

  Fuji Dağı, Japonya’nın ulusal simgelerinden biri olup, Yamanaşi ve Şizuoka eyaletleri arasında bulunmaktadır. 3 bin 776 metre yüksekliğiyle UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır.