Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Filistinli Yetkiliden Hamas Ateşkes Teklifi Detayları

  Filistinli yetkiliden Hamas’ın ateşkes teklifiyle ilgili detaylar. Filistin’de yaşanan gelişmeler ve Hamas’ın barış çağrısı hakkında bilgi alın.

  Filistinli yetkiliden Hamas'ın ateşkes

  İsmini vermek istemeyen Filistinli bir yetkili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hamas’ın onayladığı ateşkes teklifiyle ilgili detayları paylaştı. Teklifin 3 aşamadan oluştuğunu belirten yetkili, bu aşamaları şu şekilde açıkladı:

  • İlk aşamada, karşılıklı saldırıların geçici olarak durdurulması ve İsrail askerlerinin Gazze’nin doğu bölgelerinden uzaklaşması yer alıyor.
  • Ayrıca, İsrail askerlerinin belirli bölgelere çekilmesiyle insani yardımların girişi kolaylaşacak ve yerinden edilenlerin evlerine dönüşüne izin verilecek.

  Hamas’ın Ateşkes Teklifi İçeriği

  İkinci aşamada, esir takası ve sürdürülebilir sükunet için düzenlemelerin yapılacağı belirtiliyor. Tüm esirlerin takas edilmesi öncesinde sükunetin sağlanması hedefleniyor.

  • Üçüncü ve son aşamada ise hayatını kaybetmiş tüm esirlerin naaşlarının takası ve Gazze’nin imar planının uygulanması konuları ele alınacak.
  • Hamas’ın Katar ve Mısır’a sunduğu önerilerin onaylandığı ifade edilirken, İsrail’in Refah’ta saldırılara devam kararı aldığı belirtilmişti.