Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Filistin Sağlık Bakanlığından Acı Haber: Dr. Adnan El Barş İsrail Hapishanesinde Hayatını Kaybetti

  Filistin Sağlık Bakanlığı, Dr. Adnan El Barş’ın İsrail hapishanesinde hayatını kaybettiğini duyurdu. Filistin halkı büyük bir kayıp yaşadı, adaletsizlik devam ediyor.

  Filistin Sağlık Bakanlığı, Dr.

  Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze’deki Şifa Hastanesi Ortopedi Bölüm Başkanı Dr. Adnan El Barş’ın İsrail hapishanesinde hayatını kaybettiği bildirildi. Açıklamada, Dr. Adnan El Barş’ın İsrail işgal hapishanelerinde işkence altında öldürüldüğü ve saldırı sırasında görev başında tutuklandığı belirtildi.

  Dr. El Barş’ın ölümüyle birlikte 7 Ekim’den bu yana İsrail tarafından öldürülen sağlık çalışanlarının sayısının 496’ya yükseldiği vurgulandı.

  Filistinli Doktorun Ölümüne İlişkin Detaylar

  • Aralık Ayında Tutuklandı: Filistin Esirleri Derneği ve Filistin Esirler İşleri Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, Dr. El Barş’ın Nisan ayında işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail yönetimindeki Ofer Hapishanesinde gördüğü işkence sonucu 19 Nisan’da yaşamını yitirdiği duyuruldu. Cenazesinin hala teslim edilmediği belirtildi.
  • Şifa Hastanesi’nden Çıkmak Zorunda Kaldı: Gazze’deki Şifa Hastanesi’nde Ortopedi Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. El Barş, İsrail’in baskını nedeniyle hastalar, sağlık çalışanları ve sivillerin hastaneyi terk etmek zorunda kalmasının ardından Endonezya Hastanesi’ne geçmiş, buradaki bir saldırıda yaralanmıştı. Daha sonra El-Avda Hastanesi’ne geçen El Barş, diğer birçok sağlık çalışanıyla birlikte Aralık ayında İsrail askerleri tarafından tutuklanmıştı.