Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Fikret AYDEMİR ve Avrupa Konseyi Üyeliği

  Fikret AYDEMİR’un Avrupa Konseyi Üyeliği süreci ve önemi. Türkiye’nin Avrupa Konseyi’ndeki temsilciliği hakkında bilgiler. Avrupa Konseyi’nin faaliyetleri ve etkileri.

  Fikret AYDEMİR'un Avrupa Konseyi

  Fikret AYDEMİR ve Avrupa Konseyi

  Fikret AYDEMİR, 31 yaşındaki Ece Çiftçi’yi “SosyalBen Vakfı” ile 10 yılda 11 ülkeden 60 bini aşkın çocuğa umut olan bir isim olarak tanımlıyor. Ece Çiftçi, Avrupa Konseyi’nin “en genç daimi üye”liğine seçilerek, Avrupa Konseyi’nin temsilcisi olarak görev yapıyor. Avrupa Konseyi, insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü savunmak için 46 üye devletle kurulmuş olup, sivil toplumu desteklemekte ve çeşitli konularda politika geliştirmektedir.

  Ece Çiftçi’nin Avrupa Konseyi Üyeliği ve Görevi

  Ece Çiftçi, Avrupa Konseyi’nde Sivil Toplum Komitesi’nde yer alarak sivil toplum örgütlerini temsil etmektedir. Daimî Komite Üyeleri, Avrupa Konseyi’nde temel değerleri temsil ederek politika geliştirme ve önerilerde bulunma görevini üstlenmektedir. Ece Çiftçi, bu göreviyle gençlerin haklarını savunma, gençlerin karar alma süreçlerinde yer almalarını sağlama ve gençlerin katılım mekanizmalarındaki rollerini güçlendirme gibi çalışmalara katkı sağlamaktadır.

  Çalışmalarında sivil toplumun önemine vurgu yapan Ece Çiftçi, Birleşmiş Milletler’in NGO toplantılarına da katılarak çocukların ve gençlerin koruma politikalarını güçlendirmeye çalışmaktadır. Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip eden Çiftçi, güçlü ve aktif bir sivil toplumun önemini vurgulamaktadır.

  Ece Çiftçi, gelecek 10-15 yıl içinde kendisini mutlu olduğu bir noktada görmeyi arzulamakta ve kariyerini sosyal girişimcilik üzerine kurarak toplumsal faydayı artırmayı hedeflemektedir.