Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Fed Yetkilileri Faiz İndirimi Konusunda Aceleci Davranmama Tavsiyesinde Bulundu

  Fed yetkilileri, ekonomik verilerin daha iyi anlaşılması için faiz indirimi konusunda aceleci davranmamaya öneride bulundu. Ekonomi ve finans haberleri için takipte kalın.

  Fed yetkilileri, ekonomik verilerin

  Fed yetkililerinin faiz indirimi konusunda aceleci davranılmaması gerektiğine yönelik sözleri, emtia piyasalarında önemli bir etki yarattı. 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısında politika faizini yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tutan Fed, enflasyon sürecinin uzun sürebileceğini belirtti. Bazı Fed yetkilileri ise enflasyona karşı risklerin artması durumunda faiz oranlarını artırma olasılığını değerlendirdi.

  Değerli Metallerde Sert Düşüşler Gözlendi

  Altın ve gümüşte yaşanan yüzde 3,3’lük düşüşlerin yanı sıra paladyum ve platinde de değer kayıpları görüldü. Bakır fiyatlarındaki sert düşüşte Çin’deki fabrikaların rekor fiyatlar ödemekten kaçınması ve Fed yetkililerinin enflasyona karşı sıkı politikalar izleyebileceğine dair açıklamalar etkili oldu. Alüminyum fiyatları ise arz endişeleriyle dalgalı bir seyir izledi.

  Enerji Grubunda Brent Petrol ve Doğal Gaz Fiyatları Geriledi

  Brent petrolün varil fiyatında yaşanan yüzde 2,2’lik düşüşte ABD’deki petrol talebine dair endişeler etkili oldu. Ayrıca, New York Ticaret Borsası’nda işlem gören doğal gazın fiyatı da yüzde 4,7 azaldı. Amerikan Petrol Enstitüsü’nün açıkladığı verilere göre ABD’nin ticari ham petrol stoklarında artış beklentisi fiyatları aşağı çekti.

  Tarım Ürünlerinde Pozitif Ayrışma Gözlendi

  Chicago Ticaret Borsası’nda buğday, mısır ve soya fasulyesinde artışlar yaşanırken pirinç fiyatları geriledi. Pamuk, kahve ve şekerde ise fiyatlar yukarı yönlü hareket etti. Buğday fiyatlarındaki yükselişte Karadeniz’deki arz endişeleri etkili olurken, kahve fiyatlarındaki artışta Vietnam’daki kuraklık endişeleri etkili oldu. Pamuk fiyatlarındaki artışta ise ABD’deki yağışlar ve Çin kaynaklı talep artışı etkili oldu.