Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklikler

  Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nde yapılan son değişiklikler hakkında detaylı bilgi. Fahri trafik müfettişliği görevlerinde ne gibi yenilikler var?

  Fahri Trafik Müfettişliği Görev

  İçişleri Bakanlığı tarafından, “Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu değişiklikler kapsamında şu noktalara dikkat edildi:

  Eğitim ve Değerlendirme Toplantıları

  Fahri trafik müfettişlerine görevleri ile ilgili bilgilendirilmeleri amacıyla yılda en az iki defa eğitim ve değerlendirme toplantısı düzenlenecek. Bu toplantılar yüz yüze veya uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştirilebilecek. Uzaktan eğitim halinde ise değerlendirme sınavı yapılacak.

  Görev Sonlandırma Kriterleri

  Bir yıl içerisinde trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenlemeyen veya trafik güvenliğine katkı sağlamayan müfettişlerin görevleri sonlandırılabilecek. Ayrıca, eğitim ve değerlendirme toplantılarına katılmayan veya belirlenen sınırlamalara uymayan müfettişlerin de görevleri sonlandırılabilecek.

  Kişisel Verilerin Korunması

  Fahri trafik müfettişlerine ait kişisel bilgilerin gizliliği esas olacak ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince bu bilgilerin gizliliği sağlanacak. İlgili kurumlar, fahri trafik müfettişlerine ait kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmaması için gerekli tedbirleri alacaklar.