Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ethereum Spot ETF Onayı Sektörü Şaşırttı

  Ethereum spot ETF onayı kripto sektöründe büyük şaşkınlık yarattı. Yatırımcılar ve analistler, bu gelişmenin piyasaya etkisini merakla bekliyor.

  Ethereum spot ETF onayı

  Ethereum’un nispeten hızlı bir şekilde spot ETF onayı alması, sektörde bazı kesimleri şaşırttı. TD Cowen’ın Washington Araştırma Grubu’ndan Jaret Seiberg, perşembe günü yazdığı bir notta, “Bu, beklediğimizden yaklaşık altı ay daha hızlı gerçekleşti… ancak SEC, kripto vadeli işlem ETF’lerini onayladıktan sonra bu karar da kaçınılmazdı.” Seiberg, bir yıl içinde muhtemelen sadece Bitcoin ve Ether’den oluşan ancak muhtemelen daha fazla kripto parayı içeren teklifin gelebileceğini belirtti.

  Gensler’in Sert Tavrı Devam Ediyor

  SEC Başkanı Gary Gensler, kurumun gücünü azaltabilecek kripto mevzuatının kabulüne karşı “son derece eleştirel” bir açıklama yayınladı. Gensler, kripto sektöründeki başarısızlık, dolandırıcılık ve iflas kayıtlarının, kuralların olmaması ya da belirsiz olmasından değil, kurallara uymayan kripto endüstrisi oyuncularından kaynaklandığını belirtti.

  Gensler, SEC’in Demokrat Çoğunluğunu Koruyacak

  ABD Temsilciler Meclisi’nin FIT 21’i kabul etmesinden kısa bir süre önce görüşlerini belirten Gensler, SEC’in Demokrat çoğunluğunu 2026’ya kadar koruyacağını tahmin ediyor. TD Cowen, ajansın kayıtsız menkul kıymetler olduğuna inandığı token’ların alım-satımını yapan kripto platformlarına karşı dava açmaya devam etmesini beklediklerini belirtiyor.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.