Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ether ETF’leri Altcoin Piyasasını Güçlendirebilir

  Ether ETF’leri, altcoin piyasasını güçlendirebilir mi? Kripto para yatırımcıları için Ether ETF’lerinin etkilerini ve piyasadaki olası yansımalarını inceleyin.

  Ether ETF'leri, altcoin piyasasını

  K33 Araştırma: Ether ETF’leri Altcoin Piyasasını Güçlendirebilir

  K33 Araştırma analistleri, spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesiyle altcoin piyasasının BTC’ye karşı güçleneceğine inanıyor. Vetle Lunde ve David Zimmerman isimli analistlerin 2 Temmuz’da yayınladığı bir rapora göre, 8 Temmuz’da piyasaya sürülmesi beklenen ETF’lerin Ethereum fiyatı için kritik bir öneme sahip olduğu vurgulanmıştır.

  Analistlere göre, Bitcoin’in bu haftadan itibaren 8,5 milyar dolar değerindeki Mt. Gox iadeleri nedeniyle satış baskısı yaşayabileceği belirtilmiştir.

  Ethereum, Bitcoin’i Geçebilir: Altcoin’ler İçin Umut Verici Gelişmeler

  Ethereum, uzun bir süredir Bitcoin’e kıyasla zayıf bir performans sergilemekteydi. Ancak bu yıl spot BTC ETF’lerinde 14 milyar doların üzerinde bir akış gözlemlendi. Lunde ve Zimmerman, ETF’lerin piyasaya sürülmesinden sonra ETH’nin düşebileceğini ancak daha sonra spot fonlara girişlerin altcoin piyasasını olumlu etkileyebileceğini belirtti.

  Analistler, ETH/BTC paritesinin sabırlı yatırımcılar için bir fırsat olabileceğini düşünmekteler. Ether vadeli işlemlerinin Bitcoin’e kıyasla zayıf olduğunu ve ETH/BTC paritesinin 0,055 seviyesinde seyrettiğini bildirdiler. ETH, son bir yıldır Bitcoin karşısında istikrarlı bir şekilde değer kaybetmekteydi.

  SEC’in Ether ETF’lerini onaylamasının ardından paritenin bir miktar toparlandığı görüldü. Ancak Lunde ve Zimmerman, Ether açık faizinin düşük olduğunu ve birçok yatırımcının şu anda daha az işlem yaptığını belirtti.

  BTC’nin Mart ayında zirve yapmasının ardından kripto yatırımcılar arasında gergin bir bekleme süreci devam etmekte.