Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ender Saraç Davası: Mahkeme Süreci

  Ender Saraç Davası’nın mahkeme süreci detayları ve gelişmeleri hakkında en güncel bilgiler burada! Ender Saraç hakkındaki son durum ve yaşananlar…

  Ender Saraç Davası'nın mahkeme

  Diyet ve Beslenme Uzmanı Dr. Ender Saraç’ın, 13 yaşındaki oğlunu istismar ettiği iddiasıyla açılan davaya dair duruşmaya bugün İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Saraç, duruşmaya avukatı Altın Mimir ile katıldı. Davada anne Benan Saraç da hazır bulundu. Saraç’ın oğlu M.S. ise Adli Görüşme Odası’nda SEGBİS üzerinden duruşmada yer aldı.

  M.S.’nin İfadesi ve Talepleri

  M.S., pedagog eşliğinde verdiği ifadede, ailesinin ayrıldığını ve babasının kendisine kötü koktuğunu söyleyerek banyoya soktuğunu anlattı. Babasının annesine barışmak için baskı yaptığını belirten çocuk, istismar suçlamasında bulundu. M.S., annesine iddiayı aktardığında inanılmadığını söyleyerek, uzaklaştırma kararının devam etmesini istediğini belirtti. Dr. Ender Saraç ise oğlunun beyanının ezberletilmiş olduğunu savundu.

  Annesiyle babasının aynı binada farklı dairelerde yaşadıklarını ifade eden M.S., annesinin babası tarafından tehdit edildiğini belirtti. İfadesinde, “Eğer uzaklaştırma kararı biterse, hayatım mahvolabilir, kızabilir, annemi öldürebilir” şeklinde endişelerini dile getirdi.

  Mahkeme Kararı ve Gelişmeler

  Mahkemede temsil kayyumu, M.S.’nin ifadelerinin ezberletilmiş olduğunu düşündüklerini belirtti. Aile Bakanlığı avukatı ise aile içi istismar dosyalarında mağdurların ifadelerinin değişebileceğine dikkat çekti. Mahkeme, adli görüşme raporunun hazırlanarak dosyaya eklenmesine karar verdi ve duruşmayı 13 Haziran’a erteledi.