Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Emlak Vergisi Ödemeleri Hakkında Hatırlatma

  Emlak vergisi ödemeleri hakkında son ödeme tarihi yaklaştı mı? Vergi borçlarınızı unutmayın! Detaylı bilgi ve hatırlatmalar için makalemizi okuyun.

  Emlak vergisi ödemeleri hakkında

  Emlak vergisi ödemeleri için son tarih yaklaşıyor. Türkiye’de gayrimenkullere sahip olanlar, bina, arsa, iş yeri gibi mülklerine ilişkin vergilerini ödemekle yükümlü. Geçen yıl gayrimenkul edinenlerin bu yıl emlak vergisi ödemesi gerekiyor. Yeni edinilen gayrimenkulün ilk vergi ödemesi ise 2025 yılında başlayacak.

  Emlak Vergisi Nasıl Ödenir?

  Emlak vergisi taksitleri nakit ya da kredi kartı ile ödenebiliyor. Ödeme işlemleri için farklı kanallar mevcut. Gayrimenkulün bağlı olduğu belediyeler, belediye internet siteleri veya e-Devlet üzerinden ödemeler gerçekleştirilebiliyor.

  Emlak Vergisinden Muaf Olanlar Kimler?

  Brüt 200 metrekareyi aşmayan tek konut sahibi olan emekliler, emekli dul ve yetim aylığı alanlar emlak vergisinden muaf tutuluyor. Engelliler, gaziler ve geliri olmayanlar da vergiden muafiyet hakkına sahip.

  Emlak vergisinin zamanında ödenmemesi durumunda, gecikme zammı uygulanacak. Geciken her ay için taksit tutarının yüzde 4,5’i kadar gecikme zammı kesilecektir.