Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Elon Musk’un Apple ve OpenAI İşbirliğine Yönelik Eleştirileri

  Elon Musk’un Apple ve OpenAI işbirliği hakkındaki eleştirileri inceleniyor. Bu makalede Musk’ın görüşleri detaylı bir şekilde ele alınıyor ve işbirliğinin olası etkileri tartışılıyor.

  Elon Musk'un Apple ve

  Elon Musk, sosyal medya hesabı üzerinden Apple’ın geliştirici etkinliği WWDC’de duyurulan ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile yapacağı işbirliğine sert tepki gösterdi. Musk, OpenAI’ın Apple işletim sistemi seviyesinde entegre edilmesi durumunda, Apple cihazlarının şirket bünyesinde yasaklanacağını belirterek, “Bu tür bir güvenlik ihlali kabul edilemez.” ifadesini kullandı.

  Musk, Apple’ı ziyaret edenlerin cihazlarını kapıda teslim etmeleri gerekeceğini ve bu cihazların Faraday kafesinde korunacağını da dile getirdi. Ayrıca, Apple’ın kendi yapay zeka uygulamalarını geliştirmek yerine OpenAI’a güvenmesini eleştiren Musk, “Apple’ın kendi yapay zeka teknolojilerini üretebilecek seviyede olmaması, ancak OpenAI’nın güvenlik ve gizliliği sağlayacağına dair emin olması oldukça mantıksız.” yorumunu yaptı.

  Apple ve OpenAI İşbirliği

  Apple, bugün akıllı kişisel asistanı Siri ile gerektiğinde sohbet robotu ChatGPT’ye erişilebileceğini duyurdu. ChatGPT’nin iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia gibi işletim sistemlerine entegre edileceği belirtildi. ChatGPT’nin geliştiricisi olan OpenAI’nın CEO’su Sam Altman da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Apple ile bu yıl ilerleyen zamanlarda ChatGPT’yi cihazlara entegre etmekten mutluluk duyuyorum. Umarım beğenirsiniz.” ifadelerini kullandı.