Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Elon Musk Apple ve OpenAI İşbirliği Hakkında Eleştirilerde Bulundu

  Elon Musk, Apple ve OpenAI arasındaki işbirliğine eleştiriler getirerek yapay zeka ve teknoloji alanındaki gelişmeleri değerlendiriyor.

  Elon Musk, Apple ve

  Musk, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Apple’ın geliştirici etkinliği WWDC’de duyurulan ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile yapılacak işbirliğine sert eleştiriler yöneltti. Musk, eğer Apple OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre ederse, Apple cihazlarının şirket genelinde yasaklanacağını belirtti ve bu durumu “kabul edilemez bir güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi.

  Musk, Apple’ın Cupertino’daki merkezine gelen ziyaretçilerin Apple cihazlarını kapıda teslim etmeleri gerekeceğini ve cihazların Faraday kafesinde saklanacağını ifade etti. Ayrıca, Apple’ın OpenAI’a güvenerek kendi yapay zeka geliştirmemesini eleştiren Musk, “Apple’ın kendi yapay zekasını geliştirecek kadar zeki olmaması ve OpenAI’ın güvenliği konusunda emin olması saçma. Apple, verileri OpenAI’a teslim ettiğinde neler olup bittiği hakkında hiçbir fikre sahip değil.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

  Apple ve OpenAI Ortaklığı

  Apple, bugün akıllı kişisel asistanı Siri ile gerektiğinde sohbet robotu ChatGPT’ye erişilebileceğini duyurdu. ChatGPT’nin iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia güncellemeleri ile entegre edileceğini açıklayan Apple, bu işbirliğiyle ilgili detayları paylaştı.

  OpenAI CEO’su Sam Altman’dan Açıklama

  OpenAI şirketinin CEO’su Sam Altman da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu yılın ilerleyen zamanlarında ChatGPT’yi Apple cihazlarına entegre etmek için Apple ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyorum. Kullanıcıların ChatGPT entegrasyonunu seveceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.