Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ekmek Fiyatlarına Zam Uyarısı Geldi

  Ekmek fiyatlarına yapılan zam uyarısıyla ilgili son gelişmeleri ve etkilerini öğrenin. Ekonomi ve tüketici fiyatlarıyla ilgili güncel haberleri takip edin.

  Ekmek fiyatlarına yapılan zam

  Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, İstanbul’da fırın sahiplerinin kiralarının artması nedeniyle ekmek fiyatlarında zam olabileceğini açıkladı. Kolivar, girdi maliyetlerindeki artışın üreticileri zorladığını belirterek, “Bu ayın 15’inden sonra, İstanbul’da ekmeğin kilogram fiyatı 60 liraya kadar yükselebilir. Ekmek fiyatları semtlere göre değişmekle birlikte 12.5 liradan başlayarak 15 liraya kadar çıkabilir” dedi.

  Kolivar, İstanbul’da 3 bin 800 fırın bulunduğunu ancak bunların 500’den fazlasının ruhsatsız çalıştığını ifade etti. Ayrıca, sigortasız çalışan ve ruhsatsız iş yeri sorununun çözülmesini beklediklerini söyledi.

  Ekmek Fiyatının Belirlenmesi

  Ekmek fiyatları, ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi veya ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşan komisyonun değerlendirmesinin ardından, ilgili federasyonun ve Ticaret Bakanlığı’nın görüşünün alınmasıyla belirlenmektedir.