Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  DSÖ Yetkilisi: Refah’a Kara Saldırısı Endişe Verici

  DSÖ yetkilisi, refah seviyesine yapılan kara saldırıların endişe verici olduğunu belirtti. Sağlık alanında yaşanan zorluklar ve mücadeleler hakkında bilgi almak için tıklayın.

  DSÖ yetkilisi, refah seviyesine

  Bir Dünya Sağlık Örgütü Yetkilisi Açıklama Yaptı

  Bir Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilisi, uzun zamandır süregelen Refah’a yönelik kara saldırısı ihtimali konusunda endişelerini dile getirdi. DSÖ, bölgede sığınan insanların yaşayabileceği olası riskler konusunda uyarılarda bulundu.

  Yetkili, DSÖ’nün potansiyel Refah saldırısına karşı bir acil durum planı hazırladığını ancak mevcut koşullarda bu planın sadece “yara bandı” işlevi göreceğini belirtti.

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yla yaptığı telefon görüşmesinde, Filistinlilerin sığındığı Refah’a kara saldırısı yapılmasına karşı olduklarını bir kez daha vurgulamıştı.

  Gazze’nin güneyinde Mısır sınırına yakın konumda bulunan Refah şehri, İsrail saldırıları öncesinde yaklaşık 280 bin Filistinliye ev sahipliği yapıyordu. Ancak 7 Ekim’deki saldırılar sonucunda 2,3 milyon nüfusa sahip Gazze Şeridi’nde 1,9 milyon kişi yerinden oldu.