Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Deutsche Bank Eski Yöneticisi Kripto Dolandırıcılığından Hapis Cezası Aldı

  Deutsche Bank eski yöneticisi, kripto dolandırıcılığı suçundan dolayı hapis cezasına çarptırıldı. Banka skandalı ve kripto para piyasası ile ilgili detaylar burada.

  Deutsche Bank eski yöneticisi,

  Eski bir Deutsche Bank yöneticisi Rashawn Russell, Brooklyn’deki Doğu New York Bölge Mahkemesinde, kripto para birimi planında elektronik dolandırıcılık nedeniyle 41 ay hapis cezasına çarptırıldı. Adalet Bakanlığı’na (DOJ) göre Russell, Kasım 2020 ile Ağustos 2022 arasında sahtekarlık yapan R3 Kripto Fonu’nu yönetti. Fon, kripto para birimi yatırımları yaparak büyük ve garantili getiriler ödeme sözü verdi. Ancak Russell, yatırımcıların parasını kendi kişisel çıkarı için veya diğer yatırımcılara borcunu ödemek için kullandı. Ayrıca, yatırımcılara geri ödeme talebinde bulunan para aktardığını da iddia etti.

  Suç Faaliyetleri Önleniyor

  Russell aynı zamanda Finansal Endüstri Düzenleme Otoritesi’nde kayıtlı bir komisyoncuydu. Bu suçlamalardan dolayı 30 yıl hapis cezasına çarptırılabilirdi. Kripto planının kurbanlarına 1,5 milyon dolar tazminat ödemesine de karar verildi. Eylül 2021 ile Haziran 2023 arasında Russell, dolandırıcılık işlemlerinde kullanmak amacıyla en az 43 kimlik içeren 97 banka kartı ele geçirdi. Savcılar, Nisan 2023’te Russell’ı kriptoyla ilgili suçlamalarla suçladı. Russell, Eylül ayında tüm suçlamaları kabul etti. Russell’ın mahkumiyeti, son iki ayda adaletle karşı karşıya kalan çok sayıda dolandırıcıdan biri.

  12 Nisan’da bilgisayar güvenlik mühendisi Shakeeb Ahmed, 2022’de kripto borsalarına yapılan saldırıları nedeniyle Güney New York Bölge Mahkemesinde üç yıl hapis cezasına çarptırıldı ve ardından üç yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. 15 Mayıs’ta Adalet Bakanlığı, Anton Peraire-Bueno ve James Pepaire-Bueno kardeşleri elektronik dolandırıcılık ve Ethereum blokzincirini manipüle etmek amacıyla kara para aklama komplosu yapmakla suçladı. 18 Mayıs’ta Thomas John Sfraga, kripto cüzdanları ve diğer planlarla bağlantılı olarak elektronik dolandırıcılık suçlamasını kabul etti.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.