Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Daikin Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Çalışmaları

  Daikin Türkiye’nin sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında detaylı bilgi edinin. Enerji verimliliği, çevre dostu uygulamalar ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

  Daikin Türkiye'nin sürdürülebilirlik çalışmaları

  Enerji Verimliliği Projeleri ile Çevreye Katkı

  Kaizen yaklaşımı ile faaliyetlerini sürekli iyileştirmeyi amaçlayan Daikin Türkiye, Hendek Üretim Tesisi’nde gerçekleştirdiği Enerji Verimliliği Kaizen Projeleri sayesinde 2022 yılı içerisinde 506 bin 802 kWh enerji tasarrufu gerçekleştirdi. Bu tasarruf 148,95 tCO2e emisyon azaltımı ve 5 bin 929 ağacın kurtarılması anlamına geliyor.

  Sürdürülebilirlik Raporu ile Açıklamalar

  Tüm üretim ve yönetim süreçlerini sürdürülebilirlik politikaları üzerine geliştiren Daikin, ürünlerinde çevre dostu R-32 soğutucu akışkan kullanıyor. Bu yönde yaptığı sürdürülebilirlik çalışmalarını şirket ikincisini yayımladığı 2023 Sürdürülebilirlik Raporu ile paylaştı. Raporda şirket, BM’nin çeşitli sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yaptığı çalışmaları anlattı.

  CEO’nun Sürdürülebilirlik Vurgusu

  Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, sürdürülebilirlik yolculuğunun sürekli bir gelişim gerektirdiğini belirtti. Önder, “Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmak, atığı en aza indirmek ve kaynak kullanımını optimize etmek için yenilikçi yollar keşfetmek üzerine odaklanacağız” dedi.

  Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi

  Sürdürülebilirlik çalışmalarının yansımaları Hendek Üretim Tesisi’ne yansıdı. Tesiste kurulan Güneş Enerji Santrali (GES) ile üretim faaliyetlerinde kullanılan elektriğin büyük bir kısmı güneş enerjisiyle karşılanıyor. Yeni dönem hedefleri arasında bu oranın daha da artırılması planlanıyor.

  Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm

  Atık yönetimi farkındalığı ve bu bilinçle hareket eden Daikin Türkiye, geri dönüşüm, kaynağında azaltma ve güvenli bertaraf yöntemleri gibi sorumlu uygulamaları teşvik ediyor. Şirket, atık yönetimi alanında da sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlıyor.