Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Sabah’ı Türkiye’de Ağırladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Sabah’ı Türkiye’de ağırladı. Ziyaret kapsamında ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı. Detaylar haberimizde.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Aralık 2023’te göreve başlayan Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşıladı. Bu ziyaret, Arap dünyası dışındaki ilk yurt dışı resmi ziyaretini gerçekleştiren Emir Sabah’ın Türkiye’ye yapmış olduğu önemli bir ziyaretti.

  Kuveyt Emiri ile İmzalanan Anlaşmalar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri es-Sabah ile gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Devlet Nişanı Tevcih ve çeşitli anlaşmaların imzalandığı bir törene katıldı. Tören, iki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emir Sabah’a Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı tevcih etmesiyle başladı. Ayrıca, iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı.

  Diplomatik İlişkilerin 60. Yıl Dönümü

  Ziyaret, Türkiye ile Kuveyt arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yıl dönümünde gerçekleşti. 7 yıl aradan sonra gerçekleşen bu ziyaret, Kuveyt’ten Türkiye’ye emir düzeyindeki ilk ziyaret olma özelliğini taşıdı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen bu tarihi ziyaret, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağladı.