Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Cuma Namazı Saatleri ve Bilgileri

  Cuma namazı saatleri ve detaylı bilgileri için doğru adrestesiniz! Bu sayfada, Cuma namazı vakti, hutbe konuları ve ibadetle ilgili önemli bilgileri bulabilirsiniz.

  Cuma namazı saatleri ve

  Cuma Namazı Saatleri

  Cuma namazı vakitlerine yönelik araştırmalar, bu ayın son cuma günü öncesi yoğunlaştı. Vatandaşlar, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi büyük şehirlerin cuma namazı saatlerini sorguluyor. Bulundukları illere ait cuma namazı saatlerini sorgulayan vatandaşlar, bir yandan da namaza yönelik hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

  • İstanbul’da 31 Mayıs 2024 tarihinde 13:07’de
  • Ankara’da 31 Mayıs 2024 tarihinde 12:51’de
  • İzmir’de 31 Mayıs 2024 tarihinde 13:14’de
  • Adana’da 31 Mayıs 2024 tarihinde 12:41’de
  • Bursa’da 31 Mayıs 2024 tarihinde 13:06’da kılınacak.

  Cuma Namazı Hakkında Bilgiler

  Cuma Namazı Kaç Rekattır?
  Cuma namazının farzı iki rekattir. Bu konuda herhangi bir ihtilaf yoktur. Hz. Peygamber’in Cuma namazının farzından önce, nafile olarak bir namaz kılıp kılmadığı konusunda fıkıh bilginleri, konuyla ilgili muhtelif rivayetlerden hareketle farklı görüşler ortaya koymuşlardır.

  • Hz. Peygamber’in Cuma namazından sonra nafile olarak namaz kıldığı konusunda ihtilaf olmamakla birlikte, bu namazın kaç rekat olduğu konusunda görüş farklılığı bulunmaktadır.
  • Sahih hadis kaynaklarında yer alan bazı rivayetlerde, Hz. Peygamber’in Cuma namazından sonra dört, bazı rivayetlerde ise iki rekat nafile namaz kıldığı bildirilmektedir.