Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  CHP’li Belediyelere Kayırmacılık ve İsrafla Mücadele Genelgesi

  CHP’li belediyelere yönelik kayırmacılık ve israfın önlenmesi için hazırlanan genelge ile ilgili detaylar. Belediyelerde adalet ve verimliliği artırmaya yönelik alınan önlemler.

  CHP'li belediyelere yönelik kayırmacılık

  CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek imzasıyla CHP’li belediyelere, “Kayırmacılık, Şatafat ve İsrafla Mücadele” genelgesi gönderildi. Bu genelgeyle belediyelerin kaynaklarını etkin ve doğru bir şekilde kullanmaları hedefleniyor.

  Genelge İçeriği

  Genelgede, belediye kaynaklarının doğru ve halktan yana kullanımına ilişkin ilkeler sıralandı. Kaynakların doğru kullanımı, kayırmacılıktan kaçınılması, şatafattan uzak durulması ve kamu kaynaklarının etkin kullanımına özen gösterilmesi vurgulandı. Ayrıca, kayırmacılık, şatafat ve israfla mücadele hedefiyle belirlenen ilkelerin uygulanmasının önemine değinildi.

  • Kayırmacılık ve Şatafattan Uzak Durma: Kamu kaynaklarının adaletli ve şeffaf bir şekilde kullanılması gerektiği belirtildi.
  • İsrafla Mücadele: Kamu kaynaklarının sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal refah için dengeli bir şekilde kullanılması gerektiği vurgulandı.
  • İlkelerin Benimsenmesi: Belediye başkanları ve yöneticilerinin kamu hizmetine seçilmenin ayrıcalık değil, büyük bir sorumluluk olduğu üzerinde duruldu.

  Genelgede ayrıca, belediyelerin ihale süreçlerinde şeffaflığa önem vermesi, hizmet dışına çıkmamaları, atamalarda kayırmacılıktan kaçınmaları ve kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaları gerektiği vurgulandı. Böylece, kamu kaynaklarının israf edilmesi engellenerek daha etkin ve adil bir yönetim anlayışının benimsenmesi hedeflenmektedir.