Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Burdur İtfaiyesi Yağışlar Sonrası Toplam 36 Ev ve İş Yerine Müdahale Etti

  Burdur İtfaiyesi, son yağışların ardından 36 ev ve iş yerine müdahale ederek hızlı ve etkili bir şekilde yardım sağladı. Güvenilir ekip ve ekipmanlarla, Burdur şehrinin güvenliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Burdur İtfaiyesi, son yağışların

  Meteoroloji’nin Burdur genelinde etkili olacağını duyurduğu yağışlar öncesinde vatandaşları uyararak dikkatli olmaları konusunda bilgilendiren Burdur İtfaiyesi, yağışların ardından 7 farklı mahalleden toplam 54 ihbar aldı. Bu ihbarların üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri, 52 personel, 12 araç, 17 dalgıç pompa, 15 motopompa ve 7 jeneratör ile 36 ev ve iş yerindeki su baskınlarına müdahale etti.

  2 Evde Kanalizasyon Suyu Problemi

  Konak Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın bodrum katına sızan suyu tahliye etmeye çalışan vatandaşlar, suyu rögara direkt boşaltınca zemin katta bulunan 2 dairenin tuvaletlerinden kanalizasyon suyu odalara doldu. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda evlerdeki kanalizasyon suyu boşaltıldı ancak ev sahipleri eşyalarının zarar gördüğünü belirterek yardım talebinde bulundu.

  Ev sahibi Fatma Çetin, “Tuvaletten gelen lağım suyu, pislik ve idrar olduğu gibi odalara doldu. Şu an bütün parkeler bu pisliği çekmiş durumda. Bir anda oldu her şey, baş edemedik. Her yer dışkı oldu. Neye uğradığımızı şaşırdık. İnşallah hastalık kapmayız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.